loader
Fill 1

+ 90 (538) 322 3440

im

Sanayi Mah. Teknopark Bulvarı No:1/4C Pendik / İSTANBUL

Bizi Takip Edin :
button

Doğal dil işleme, bilgisayar sistemlerinin doğal dil (yani insanların konuştuğu dil) kullanarak veri toplama, anlama ve işleme yeteneğidir. Online dil ve konuşma terapisinde doğal dil işleme, terapinin etkinliğini artırmaya yardımcı olabilir.

Doğal dil işleme, dil ve konuşma terapisi sırasında terapistlerin dil ve konuşma bozuklukları olan kişilerle iletişim kurmasını kolaylaştırır. Örneğin, doğal dil işleme yazılımı terapistlerin dil ve konuşma bozuklukları olan kişilere yönelik önerilerde bulunmasına yardımcı olabilir. Bu sayede, terapistler dil ve konuşma bozuklukları olan kişilerin dil ve konuşma becerilerini geliştirmeyi amaçlayan etkin ve anlaşılır önerilerde bulunabilirler.

Doğal dil işleme ayrıca, dil ve konuşma terapisi sırasında dil ve konuşma bozuklukları olan kişilerin ilerlemesini izlemeyi ve değerlendirmeyi kolaylaştırır. Örneğin, doğal dil işleme yazılımı terapistlerin dil ve konuşma bozuklukları olan kişilerin dil ve konuşma becerilerinde ilerleme gösterip göstermediğini tespit etmesine yardımcı olabilir. Bu sayede, terapistler dil ve konuşma bozuklukları olan kişinin ihtiyaçlarına göre terapi sürecini düzenleyebilirler ve gerekirse değiştirme kararı alabilirler.

Sonuç olarak, online dil ve konuşma terapisinde doğal dil işleme, terapinin etkinliğini artırmaya yardımcı olabilir ve dil ve konuşma bozuklukları olan kişilerin dil ve konuşma becerilerini geliştirmeyi amaçlayan etkin ve anlaşılır önerilerde bulunulmasını ve dil ve konuşma bozuklukları olan kişilerin ilerlemesinin izlenmesini ve değerlendirilmesini kolaylaştırır.

Gelişmelerden Haberdar Ol

Mail adresinle kayıt olursan seni güncellemelerimizden haberdar ederiz.

Bize Ulaşın

Bizi Takip Edin :

Copyright 2022 ONLINETHERAPIA All Rights Reserved.